Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Światowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Punkt Konsultacyjny dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin w Zduńskiej Woli zorganizował przy współpracy z Urzędem Miasta Zduńska Wola w dniu 12 czerwca 2006 r. koncert z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Narkomanii.
Gościem honorowym całej imprezy został Jarek Wajk, były wokalista zespołu rockowego odnoszącego sukcesy w latach dziewięćdziesiątych, Oddziału Zamkniętego. Jego występ odbył się w kościele przy parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zduńskiej Woli.


Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu Zduńskiej Woli. Impreza rozpoczęła się o godz. 10. Zgromadzonych gości, wśród których znalazły się także osoby spoza zduńkowolskich szkół, powitał Adam Domaradzki kierownik Punktu Konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin. Kilka słów wstępnych skierował także Jarek Wajk, zanim zaczął dawać świadectwo swojego życia w trzeźwości. Niegdyś sławny wokalista, poprzez liczne historie z własnego życia uświadamiał młodzieży, jak wielkie spustoszenia zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej czynią narkotyki, alkohol i inne używki. O swoim życiu opowiadał bardzo przekonująco, co zdało się niezmiernie zainteresować zebranych. Podczas opowiadanych autobiograficznych historii panowała kompletna cisza, za wyjątkiem fotografii muzycznych granych przez gościa honorowego.

- Sam wiem, jak łatwo wpaść w nałóg. Jak łatwo poddać się presji otoczenia. Dlatego chcę pomagać innym w walce z uzależnieniami - mówił do młodzieży Jarosław Wajk. -Zastanówcie się, zanim sięgniecie po narkotyki. Mieszkając w Warszawie, widzę, jak umierają dzieci. Już dawno przestał obowiązywać wizerunek brudnego narkomana ze strzykawką w ręku. Teraz po środki odurzające, po chemię, sięgają dobrze ubrani i zamożni ludzie. Lekarze, studenci, nauczyciele, nawet znani z mediów, nauczyciel, nawet znani z mediów prezenterzy. Nie róbcie tego wy! - apelował rockman.

Gość przypomniał, że zagubieni w wyścigu dorosłych, młodzi ludzie powinni pamiętać, że zawsze jest ktoś, kto pomoże im przetrwać. Wskazywał na pomoc wolontariuszy z Punktu Konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin w Zduńskiej Woli.

- W każdej chwili można do nas się zgłosić. Pomagamy w znalezieniu ośrodków, gdzie przy wsparciu psychologów i terapeutów łatwiej jest zerwać z narkotykami. Niestety, nie wszyscy młodzi ludzie chcą z pomocy korzystać. Uważają, że dadzą sobie radę z własnymi problemami sami i wpadają w błędne koło, z którego trudno im się wyrwać - mówi Adam Domaradzki, z Punktu Konsultacyjnego.

Koncert zakończył się o 12.30. Podczas jego trwania panowała bardzo przyjazna atmosfera.

- Mamy nadzieję, że program happeningu przypadł do gustów gości oraz że jego przesłanie trafiło do nas wszystkich - mówi Adam Domaradzki, kierownik Punktu Konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin. - Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę organizowaną przez naszą placówkę.

Punkt Konsultacyjny dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin podjął stałą współpracę z Jarkiem Wajkiem w zakresie organizowania tego typu imprez.

Serwis Informacyjny ChSCh/Dziennik Łódzki Wiadomości Dnia

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij